Świąteczne warsztaty

Święta tuż, tuż

Tegoroczna jesień „rozpieściła” nas swoimi wysokimi temperaturami i przeważająco słoneczną pogodą, dlatego zapomnieliśmy o zbliżających się wielkimi krokami Świętach Bożego Narodzenia. Szybko więc otrząsamy się z jesiennego zadumania i już dziś serdecznie zapraszamy  na bożonarodzeniowe warsztaty. Głównym celem zajęć będzie „wyczarowanie” na brzozowym krążku, własnego projektu świątecznej bombki. Nie obowiązują tu żadne ograniczenia twórczej wyobraźni.

Ozdabianie brzozowych bombek będzie też doskonałym pretekstem do snucia opowieści o bogactwie tradycji świątecznych w Polsce, bez których nie wyobrażamy sobie Świąt Bożego Narodzenia. Być może uda nam się również wspólnie pośpiewać kolędy czy pastorałki. Dawniej słowo kolęda oznaczało dar, jaki otrzymywano za zaśpiewanie pieśni z życzeniami. Zapraszamy więc do naszego Muzeum celem własnoręcznego wykonania bombek, którymi będzie można obdarować najbliższe osoby.

Zajęcia odbywają się w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki (Sudół 135a) od 19 listopada do 20 grudnia, czas trwania: 1-1,5  godziny, koszt: 8 zł za osobę.

Udział w zajęciach tylko po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej pod nr 41 330 45 50, 669 970 499 lub mailowej: promocja@krzemionki.info.