Oferta edukacyjna 2021

Zapraszamy do udziału w lekcjach i warsztatach muzealnych dotyczących przyrody i archeologii organizowanych przez Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki. Tematykę warsztatów możemy dopasować do potrzeb nauczycieli.

  • Skrzydlaci mieszkańcy Rezerwatu Krzemionki

Uczestnicy spacerując po ścieżce edukacyjnej dedykowanej skrzydlatym mieszkańcom Rezerwatu Krzemionki będą mieli możliwość posłuchać odgłosów ptaków i dowiedzieć  się ciekawostek o ptasich zwyczajach.

  • Ssaki Rezerwatu Krzemionki

Podczas spaceru po lesie uczestnicy zajęć będą poszukiwać i identyfikować tropy zwierząt zamieszkujących Rezerwat Krzemionki słuchając opowieści i poznając ciekawostki z życia „mieszkańców” lasu.

  • Spotkanie z nietoperzem

Nietoperze są zwierzętami, o których wciąż wiemy bardzo mało. Te stworzenia nie cieszą się dobrą sławą, to właśnie one często pojawiały się na kartach mrocznych ludowych baśni. Warto jednak wiedzieć, że są to pożyteczne ssaki. Zapraszamy wszystkich fascynatów przyrody, aby poznać różne nieznane fakty z życia nietoperzy i obalić wiele mitów z nimi związanych.

  • W neolitycznej osadzie

Zajęcia odbywają się z zrekonstruowanej wiosce neolitycznej. Uczestnicy we własnym zakresie przygotowują mąkę na prostych żarnach oraz wykonują niewielkie naczynia z gliny oraz strzelają z łuku, jednocześnie poznając podstawowe elementy z życia w tamtej epoce (rośliny uprawne, udomowienie zwierząt, podstawowe narzędzia, historia ceramiki, plastyka figuralna).

 

Koszt zajęć:
10 zł/osoba – Skrzydlaci mieszkańcy, Ssaki, Spotkanie z nietoperzem
14 zł/osoba – W neolitycznej osadzie

Rezerwacje:
tel. 41 260 55 50 lub 669 970 499
e-mail rezerwacje@krzemionki.info