Życie codzienne w rzymskim mieście

Życie codzienne w rzymskim mieście

 

Rzymianie byli twórcami cywilizacji, która jako pierwsza wprowadziła miasta i związany z nimi styl życia do zaalpejskiej Europy. Pozostałości rzymskich metropolii rozsiane po Europie, Północnej Afryce i Zachodniej Azji do dziś robią oszałamiające wrażenie na zwiedzających. Wiele zapoczątkowanych przez Rzymian pomysłów w dziedzinie urbanistyki i życia codziennego jest z powodzeniem stosowanych do dziś.

 

To właśnie rzymskich miast będą dotyczyły kolejne zajęcia z cyklu sobota w muzeum. Uczestnicy dowiedzą się, jak powstawały i rozwijały się miasta zakładane przez Rzymian, jak żyli ich mieszkańcy, a także, co pozostało po tych prężnych ośrodkach kultury, gospodarki i władzy. Będą mogli zapoznać się ze zdjęciami i rekonstrukcjami przedstawiającymi arcydzieła rzymskiej architektury i urbanistyki. W ramach zajęć uczestnicy będą mogli wybić swoją własną monetę, w taki sam sposób, w jaki robili to starożytni rzymscy mincerze.

Warsztaty poprowadzi archeolog dr Szymon Modzelewski.

 

Zajęcia „Życie codzienne w rzymskim mieście” odbędą się 12 września (sobota) o godz.11.00 do Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki. Koszt zajęć: 10 zł/osoba. Chętnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie pod nr telefonu 41 330 45 50 / 669 970 499 lub mailowo promocja@krzemionki.info. Liczba miejsc ograniczona!

Przypominamy o obowiązku przestrzegania zasad bezpieczeństwa i ochrony osobistej. Regulamin zajęć dostępny jest na stronie muzeum.

Zapraszamy!