Zakończyliśmy projekt

Zakończyliśmy projekt Ambasadorzy Krzemionek. Do Muzeum w Krzemionkach przybyli wszyscy uczestnicy przedsięwzięcia, uczniowie z Zespołu Edukacyjnego Dwunastka, z PG w Szewnie i z PG im. Jana Pawła II. Każda z grup prezentowała efekty swojej pracy; najmłodsi chwalili się swoim Przewodnikiem niezwyczajnym. Krzemionki są fajne, obejrzeliśmy film stworzony metodą poklatkową Flint Stone Story oraz podziwialiśmy wystawę magicznych, zdjęć wykonanych własnoręcznie, zbudowanymi z pudełka po zapałkach, aparatami otworkowymi.

Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali dyplomy i upominki, wśród których znalazła się plakietka z tytułem Ambasador Krzemionek, która ma przypominać każdemu o powierzonej mu misji. Gościem honorowym uroczystego podsumowania była Małgorzata Michałowska Wójcik – zastępca dyrektora WDK w Kielcach, koordynator programu Świętokrzyska Akademia Edukacji Kulturowej w ramach programu Bardzo Młoda Kultura. Po części oficjalnej i poczęstunku, wszyscy mieli możliwość wymienić się spostrzeżeniami, wnioskami oraz przedstawić propozycje dalszej współpracy, którą każdy z uczestników żywo deklarował.

Osoby zaangażowane w realizację projektu dziękują za współpracę: Monice Bajce, Wojtkowi Mazanowi, Fundacji Nowych Ujęć i Małgorzacie Michałowskiej – Wójcik.
Mamy nadzieję, że to nie ostatnia edycja Ambasadorów Krzemionek.

baner-saek-z-woj