Z wizytą w mrowisku – sobota w muzeum

Z wizytą w mrowisku

Rok szkolny już się rozpoczął, musieliście zapomnieć o wakacyjnej beztrosce i włączyć tryb „pracowitej mrówki”. Dlatego też, aby zainspirować Was i natchnąć do podejmowania szkolnych wyzwań serdecznie zapraszamy na zajęcia z cyklu sobota w muzeum, które poświęcone będą właśnie mrówkom.

Podczas spotkania „zajrzymy do mrowiska”, aby sprawdzić czy mrówki są rzeczywiście tak pracowite jak w powiedzeniu oraz dowiemy się kto rządzi w mrowisku. Postaramy się zgłębić życie i zwyczaje tych niezwykłych owadów. Dowiemy się również wielu ciekawostek o mrówkach, np.: czym oddychają, skoro nie mają płuc, w jaki sposób słyszą nie mając uszu, czy potrafią pływać oraz o mrówkach niewolnikach itp. Elementem zajęć będzie również warsztat plastyczny.

Wszystkich ciekawych świata zapraszamy na warsztaty 5 września (sobota) o godz.11.00 do Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki. Koszt zajęć: 10 zł/osoba. Chętnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie pod nr telefonu 41 330 45 50 / 669 970 499 lub mailowo promocja@krzemionki.info. Liczba miejsc ograniczona!

Przypominamy o obowiązku przestrzegania zasad bezpieczeństwa i ochrony osobistej. Regulamin zajęć dostępny jest na stronie muzeum.

Zapraszamy!