Wystawa UTW

Malarstwo i rysunek znanej ostrowieckiej artystki – Danuty Zofii Słapek oraz fotografie „obiektywem malowane” Andrzeja Bartczaka, miłośnika ptaków, prezentowane będą na najnowszej wystawie w Muzeum w Krzemionkach, która otwarcie odbędzie się już 13 maja. Artystów, prócz fascynacji naturą, łączy wieloletnia praca na rzecz Uniwersytet Trzeciego Wieku przy WSBiP w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Pani Zofia Słapek, wieloletnia nauczycielka plastyki i założycielka Sekcji Plastycznej UTW, poszczycić się może bogatym dorobkiem artystycznym. Tworzą go głównie rysunki i prace malarskie, wykonane w najróżniejszych technikach malarskich. Ich tematyką są najczęściej ludzie, konie, martwe natury, kompozycje kwiatowe oraz krajobraz miejski – Ostrowca i miasta rodzinnego artystki – Zamościa.

 

Prócz prac malarskich i rysunkowych, na wystawie zaprezentowane zostaną fotografie przyrody Andrzeja Bartczaka, który młodzieńczą pasję fotografowania rozwinął jako aktywny senior, założyciel sekcji „Z przyrodą na ty” UTW. Tematyką fotografii Andrzeja Bartczaka są głównie dzikie ptaki i zwierzęta, żyjące w sąsiedztwie człowieka, a nader często przez niego niedostrzegane. Za propagowanie i ukazywanie piękna przyrody w swoich fotografiach nagrodzony medalem „POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI” roku 2017.

 

Otwarcie wystawy odbędzie się w Krzemionkach 13 maja 2018 roku o godz. 16.00. Wystawa potrwa do końca czerwca br.