Wystawa o Krzemionkach w Sejmie

W dniach od 26 lutego do 5 marca 2018 roku będziemy mieli zaszczyt prezentować w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej naszą wystawę KRZEMIONKI – PRADZIEJOWE KOPALNIE KRZEMIENIA PASIASTEGO – W DRODZE DO UNESCO. Patronat honorowy nad wystawą objął Marszałek Sejmu Pan Marek Kuchciński. Ekspozycja wystawy w Sejmie nie byłaby możliwa gdyby nie starania ostrowieckiego Posła – Andrzeja Kryja, któremu jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie i życzliwość.

Celem wystawy jest opowieść o jednym z najciekawszych zabytków archeologicznych Polski – pradziejowych kopalniach krzemienia pasiastego w Krzemionkach. Zwiększenie świadomość istnienia na terenie Polski obiektu o tak wielkiej randze, jest niezwykle istotne – zwłaszcza w kontekście starań o wpis Krzemionek na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Możliwość zaprezentowania w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej samego zabytku, jak i działań podejmowanych w celu jego ochrony oraz właściwego zarządzania, jest dla Muzeum Historyczno-Archeologicznego wielką nobilitacją.