Wesprzyj Krzemionki

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele i Sympatycy Krzemionek

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim, jak wszystkie placówki kulturalne w kraju, znalazło się w trudnej sytuacji wywołanej pandemią koronawirusa. Jednocześnie trwa remont obu naszych obiektów muzealnych, czyli trasy turystycznej w Krzemionkach i Pałacu Wielopolskich w Częstocicach.
Nie są to jednak powody do utyskiwania na niesprzyjające okoliczności, chociaż uniemożliwiają nam one bezpośredni kontakt z Państwem. Aby nieco złagodzić wpływ tych niekorzystnych czynników, podjęliśmy szereg prac, które sprawią, że nawet na odległość, jak mamy nadzieję, będziecie Państwo mogli poczuć atmosferę unikalności Krzemionek i zbiorów ostrowieckiego muzeum.
Poza stałym informowaniem Państwa o ciekawostkach, odkryciach czy zabytkach, co obecnie czynimy online ze zwiększoną intensywnością, przygotowaliśmy także specjalną ofertę dla naszych sympatyków. Znajdziecie w niej Państwo wydawnictwa muzealne, gadżety i pamiątki, które dostępne są wysyłkowo po przesłaniu do nas zamówienia. Nadmieniamy, że część „pamiątek krzemionkowskich” obecnych w naszej ofercie została ręcznie wytworzona przez pracowników muzeum i nie jest dostępna gdziekolwiek indziej.
Korzystający z oferty, rzecz jasna, wspierają naszą działalność w tym trudnym okresie zamknięcia muzeów i innych instytucji kultury. My także pragniemy dodatkowo zaoferować coś od nas. Wszystkim, którzy dokonają zakupu za kwotę powyżej 30,- zł, przyznajemy prawo do zakupu biletu ulgowego na zwiedzanie Krzemionek, skoro tylko ustanie stan epidemii i zostanie otwarta nowa, wyremontowana trasa turystyczna.

Zapraszamy do naszego sklepiku ➡️ http://krzemionki.pl/store/
#WspieramKrzemionki