Weekend z archeologią

Weekend z archeologią

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Św. włącza się w obchody Europejskich Dni Archeologii i zaprasza na weekendowe spotkanie z archeologią!
W sobotę tematem spotkania będzie ceramika. Porozmawiamy o naczyniach ceramicznych, które służyły na co dzień ludziom tysiące lat temu. Skupimy się na praktyce. Uczestnicy zajęć spróbują swoich sił w tworzeniu glinianych naczyń.
Niedziela natomiast to okazja, by sprawdzić „Archeo-tropy, czyli czyje to dziedzictwo”. Pogadanka i pokazywanka, które wprowadzi Was w fascynującą dziedzinę nauki, jaką jest archeologia. UWAGA! Spotkanie przeniesione na inny termin!
Weekendowe spotkanie z archeologią to świetny sposób spędzenia czasu wolnego dla każdego!
Informacje organizacyjne: czas: sobota (20.06.) – godz. 10.00 i 12.00; niedziela (21.06.) – godz. 15.00 miejsce: Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki koszt: sobota – 14 zł/osoba; niedziela – 10 zł/osoba rezerwacja: tel. 41 330 45 50 / 669 970 499 lub promocja@krzemionki.info
Przypominamy o obowiązku przestrzegania zasad bezpieczeństwa i ochrony osobistej. Regulamin zajęć dostępny jest na stronie muzeum.
Zapraszamy!