Wawrzyn dla Krzemionek

Miło jest nam poinformować, że Muzeum Archeologiczne i Rezerwat „Krzemionki” otrzymało nagrodę „Wawrzynu Polskiej Turystyki”. Nagroda ta została przyznana decyzją Kapituły Konkursu za prowadzoną działalność na rzecz innowacji w turystyce. Tym samym Muzeum zostało przyjęte do Polskiej Akademii Innowacji Turystyki.
Nagrodę z rąk Katarzyny Sobierajskiej, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Turystyki i Sportu odebrał dyrektor Muzeum Włodzimierz Szczałuba 1 października podczas uroczystej gali rozpoczęcia roku akademickiego w ALMAMER Szkole Wyższej w Warszawie.

Odbywająca się w tym roku już IV edycja konkursu, pokazuje, że wydarzenie to zyskuje coraz bardziej na znaczeniu w branży turystycznej. Misją tego programu jest wyróżnienie i spopularyzowanie tych dokonań społecznych i gospodarczych w dziedzinie turystyki, które przyczyniają się do umacniania korzystnego wizerunku Polski. Zdobywcami „Wawrzynu” mogą więc stać się te podmioty, które w szczególny sposób wpływają na kształtowanie społecznych i rynkowych relacji opartych na wzajemnych korzyściach kulturowych, prawnych i ekonomicznych.

Tegorocznym laureatami konkurs zostały również takie instytucje i organizacje jak: Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Związek Harcerstwa Polskiego Główna Kwatera, Gdańska Organizacja Turystyczna, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Oddział Międzyzdroje, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Miasto Białystok i Miasto Gdynia.