Warsztaty kosmetyczne na Dzień Kobiet

Warsztaty kosmetyczne na Dzień Kobiet

Najbliższa sobota w muzeum to okazja, by spróbować swoich sił w tworzeniu kosmetyków. Agata Cieślik – z zawodu nauczycielka, na co dzień miłośniczka darów natury – zaprasza panie małe i duże, ale również panów, którzy chcieliby wykonać kosmetyk dla swojej kobiety.

W ramach warsztatów dowiemy się jakie kosmetyki pielęgnacyjne można wykonać samodzielnie w domu z ogólnodostępnych składników – często takich, z których korzystamy w kuchni.  Porozmawiamy o właściwościach pielęgnacyjnych ziół, olei, olejków eterycznych i innych półproduktów kosmetycznych.  Poznamy zapachy  naturalne i syntetyczne, a także dowiemy się na co zwracać uwagę przy zakupie zapachów kosmetycznych.

W części praktycznej każdy uczestnik wykona relaksującą sól do kąpieli lub pielęgnacyjny peeling do ciała (do wyboru), który zabierze ze sobą do domu. Wszystkie materiały potrzebne do wykonania kosmetyku zapewnia prowadzący. Uczestnicy proszeni są o wyposażenie się w rękawiczki jednorazowe, maseczkę oraz ewentualnie fartuszek, żeby się nie ubrudzić. Przydatny może być również notatnik, by móc zapisać gotowe receptury.

Warsztaty odbędą się 5 marca (sobota) o godz. 11:00 w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki (Sudół 135a). Czas trwania: ok. 1,5h. Koszt: 35 zł/osobę (jeśli będziesz chciał/a zrobić więcej niż jeden słoiczek peelingu/soli – dopłata za każdy kolejny 20 zł). Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja pod nr telefonu 41 260 55 50 lub mailowo sekretariat@krzemionki.info. Liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy!