Święto Policji

Na zaproszenie Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki wzięły udział w obchodach Święta Policji, reprezentując powiat ostrowiecki.

24 lipca w Warszawie miały miejsce centralne obchody Święta Policji, a towarzyszył im piknik przy Placu Zamkowym. Wzdłuż Międzymurza Piotra Biegańskiego od godziny 10 każde województwo prezentowało swoje stoisko. Można było zapoznać się z działalnością różnych formacji policyjnych, a także dowiedzieć się dlaczego warto odwiedzić poszczególne części kraju. Do wizyty na Ziemi Świętokrzyskiej zachęcały Krzemionki wraz z innymi atrakcjami regionu. Ci, którzy zjawili się w środę w okolicach Placu Zamkowego mieli okazję zobaczyć nieoszlifowane krzemienie, kościaną i miedzianą biżuterię czy gliniane naczynia.

Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki pojawiły się także na wojewódzkich obchodach Święta Policji garnizonu świętokrzyskiego. 21 lipca na Placu Artystów w Kielcach muzeum zachęcało do odwiedzin w powiecie ostrowieckim wraz z ostrowiecką Komendą Powiatową Policji.