Pradziejowe „bałwany” – sobota w muzeum

Pradziejowe „bałwany”

Już w najbliższą sobotę, 4 lipca, Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza wszystkich chętnych, starszych i młodszych, na spotkanie z nietypowym tematem, jakim jest pradziejowa rzeźba drewniana. Porozmawiamy o kilku ciekawych znaleziskach z terenu Europy i historii ich odkrycia,  wyjątkowości drewna jako surowca, i problemach, jakie stwarza ono archeologom.

Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z narzędziami do obróbki drewna oraz specyfiką pracy w tym materiale. Będą mogli też spróbować swoich sił jako rzeźbiarze, pracując w innym, równie twórczym materiale – szarym mydle, pod okiem rzeźbiarza i rzemieślnika Grzegorza Tyrały.

Zajęcia odbędą się 4 lipca (sobota) o godz.11.00 na terenie Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki. Koszt zajęć: 14 zł/osoba. Chętnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie pod nr telefonu 41 330 45 50 / 669 970 499 lub mailowo promocja@krzemionki.info. Liczba miejsc ograniczona!

Przypominamy o obowiązku przestrzegania zasad bezpieczeństwa i ochrony osobistej. Regulamin zajęć dostępny jest na stronie muzeum.

Zapraszamy!