Poczuj sztukę w Krzemionkach

Edukacyjna wystawa interaktywna „Poczuj sztukę” to nowoczesna zabawa sensoryczna dla dzieci, młodzieży, całych rodzin, seniorów, a także osób niepełnosprawnych, w szczególności niewidomych.

Wystawa inspirowana jest kulturą ludową Lasowiaków. Celem ekspozycji jest doświadczanie zmysłowe sztuki, uwrażliwienie innych zmysłów niż zmysł wzroku. Zwiedzający poruszając się po wystawie, będą mieli możliwość rozpoznawania kształtów i odbierania różnych bodźców zewnętrznych. Będą rozwijać wyobraźnię przestrzenną, wrażliwość na dotyk, słuch i węch.

Wystawa jednocześnie uczy i bawi, ćwiczy pamięć i koncentrację. Multimedialną przestrzeń tworzy 8 interaktywnych eksponatów zaawansowanych technologicznie. Każdy eksponat wprowadza w inny świat doznań: Zobacz niewidzialne, Muśnij wiatr i Dotknij dźwięku, to tylko niektóre z nich.

plakat_poczuj_sztuke_1jpg

strona www wystawy

Dopełnieniem ekspozycji będzie oferta edukacyjna skierowana do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Chcielibyśmy, aby sama wystawa stała się inspiracją do przemyśleń na temat zmysłów, za pomocą których odbieramy otaczającą nas świat. W trakcie warsztatów uczestnicy wyruszą na spacer do lasu w poszukiwaniu zapachów, wrażeń dotykowych, słuchowych, a może i smaków. Szczegóły oferty edukacyjnej znajdują się na stronie www.krzemionki.pl.

Ideę wystawy zapoczątkowała Lucyna Mizera, dyrektor Muzeum Okręgowego
w Stalowej Woli, autorką koncepcji oraz projektu wystawy jest Karolina Perrin. Wystawa była eksponowana między innymi w łódzkiej Manufakturze oraz w Krakowie, w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Miejsce eksponowania: Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki
Otwarcie wystawy: 1 lutego 2014 r. godz. 17.00..
Wystawa potrwa do września 2014 r.