Od owcy do kłębka

Od października zmieniamy nieco koncepcję zajęć weekendowych i ruszamy z cyklem NIEDZIELA W MUZEUM.

4 października zapraszamy na warsztaty, których bohaterką będzie owca. Od kilku tygodni w jednej z chat na terenie pradziejowej osady w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki zamieszkały trzy owieczki – czarnogłówki, co stanowi doskonały pretekst do przeprowadzenia zajęć o historii i znaczeniu owiec w życiu człowieka. Nadmienić należy, że owca była jednym z pierwszych zwierząt oswojonych przez człowieka. Podczas spotkania będziemy opowiadać sobie o niezwykle ciekawych, a nawet z dzisiejszej perspektywy, zabawnych historiach związanych z owcą w kulturze ludowej. Elementem zajęć będzie również warsztat plastyczny.

Jeśli nie masz pomysłu na spędzenie niedzielnego przedpołudnia zapraszamy do Muzeum. Przy okazji może uda się zaprzyjaźnić z którąś z naszych krzemionkowskich owieczek.

„Od owcy do kłębka” już 4 października (niedziela) o godz.11.00 w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki. Koszt: 10 zł/osobę.

Chętnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie pod nr telefonu 41 330 45 50 / 669 970 499 lub wysyłając e-mail na adres: promocja@krzemionki.info.
Liczba miejsc ograniczona! Brak ograniczeń wiekowych!

Przypominamy o obowiązku przestrzegania zasad bezpieczeństwa i ochrony osobistej. Regulamin zajęć dostępny jest na stronie Muzeum.
ZAPRASZAMY!