Na lekcje muzealne i warsztaty do Krzemionek

Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki zaprasza do udziału w warsztatach i lekcjach muzealnych. Nowa oferta zajęć edukacyjnych w Muzeum znakomicie uzupełnia program nauczania i w atrakcyjny sposób poszerza wiadomości z dziedziny archeologii i pradziejów.

W ofercie edukacyjnej naszego Muzeum są między innymi warsztaty archeologiczne „W neolitycznej osadzie”, których celem jest przybliżenie realiów życia codziennego ludzi epoki neolitu. Zajęcia odbywają się w zrekonstruowanej pradziejowej osadzie, gdzie uczestnicy warsztatów poznają zagadnienia związane z funkcjonowaniem człowieka w epoce neolitu, np.: rolnictwo i przygotowywanie pożywienia, metody wytwarzania narzędzi z krzemienia i brązu, garncarstwo, tkactwo.

Oprócz warsztatów Muzeum proponuje również lekcje o następującej tematyce: „Pradzieje ziemi ostrowieckiej” (w związku z wystawą czasową pt. „Badania archeologiczne i nabytki Muzeum w Krzemionkach w latach 2002-2012”), „Zawód-archeolog”, „Znalazłem skarb”.

Oferta jest skierowana jest do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych oraz uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Wszystkich zainteresowanych warsztatami i lekcjami muzealnymi prosimy o kontakt telefoniczny pod numer 41 330-45-51, 669-970-499 lub kontakt mailowy na adres rezerwacje@krzemionki.info w celu wyboru i ustalenia tematu i terminu zajęć oraz uzyskania dodatkowych informacji na temat lekcji i warsztatów.

Opłata za lekcję muzealną wynosi 5 zł od osoby, natomiast za udział w warsztatach archeologicznych 11 zł od osoby.