muzeum + szkoła = wspólne cele

Muzeum Historyczno – Archeologiczne zaprasza nauczycieli, pedagogów, wychowawców szkół
i przedszkoli na spotkanie pn. MUZEUM + SZKOŁA = WSPÓLNE CELE. Tematem  spotkania, które odbędzie się 22 stycznia 2014 r. o godz. 15.00 w Pałacu Wielopolskich będzie szeroko rozumiana edukacja muzealna oraz potrzeba odnalezienia punktów stycznych  z edukacją szkolną.

Dyskusja wokół edukacji muzealnej ma na celu wsłuchanie się w sugestie, propozycje i pomysły nauczycieli, aby współpraca szkoły z muzeum nie ograniczała się tylko do jednorazowej, często przypadkowej wizyty. Naszym celem jest wyjście naprzeciw kulturalnym potrzebom współczesnej szkoły. Chcielibyśmy także odczarować mit nudnych wizyt w muzeum.

Podczas spotkania zostanie zaprezentowana oferta edukacyjna naszego Muzeum oraz związane z tym zagadnieniem plany na przyszłość. Uczestnicy spotkania zwiedzą również najnowszą wystawę czasową „Świat toruńskiego piernika” i wezmą udział w warsztatach wypiekania tradycyjnego toruńskiego przysmaku.

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu pod nr tel. 41 265 36 51 lub na adres e-mail biuro@muzeumostrowiec.pl (dane: imię i nazwisko nauczyciela, nazwa szkoły, przedmiot).

 

info_graf