Malunki z głębin – sobota w muzeum

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na kolejne zajęcia z cyklu sobota w muzeum – tym razem pod hasłem Malunki z głębin – o paleolitycznym malowaniu w jaskiniach.

Piękne kolorowe obrazy, pozostawione na ścianach jaskiń przez dawnych ludzi od dawna zamieszkują naszą wyobraźnię. Malunki przedstawiające m.in. stada zwierząt czy sceny polowań są nieodzownym elementem, kojarzonym z najstarszą epoką kamienia. Na sobotnich zajęciach przyjrzymy się tej wyjątkowej tematyce. Zastanowimy się, czym i jak malowano, co pojawiało się na ścianach najczęściej, a czego tam nie ma oraz poszukamy powodów ich powstawania.

Zajęcia odbędą się 8 sierpnia (sobota) o godz.10.00 na terenie Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki. Czas trwania: ok. 1,5 h. Koszt zajęć: 10 zł/osoba. Chętnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie pod nr telefonu 41 330 45 50 / 669 970 499 lub mailowo promocja@krzemionki.info. Liczba miejsc ograniczona!

Przypominamy o obowiązku przestrzegania zasad bezpieczeństwa i ochrony osobistej. Regulamin zajęć dostępny jest na stronie muzeum.

Zapraszamy!