Leśne śpiochy – sobota w muzeum

UWAGA! ZAJĘCIA ODWOŁANE

LEŚNE ŚPIOCHY

Zima zbliża się wielkimi krokami. Czas zatem się na nią przygotować. Jak robią to zwierzęta? O tym porozmawiamy w sobotę 27 listopada o godz. 11 podczas spotkania poświęconego leśnym śpiochom w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki.

Zwierzęta mają różne sposoby na przetrwanie zimy. Część z nich, np. bociany czy żurawie, wybierają ucieczkę do ciepłych krajów, inne zaś zmieniają dietę. Są też takie, które zapadają w sen zimowy. Ostatnią opcję wybierają m.in. płazy, gady i część ssaków. To właśnie „leśne śpiochy” będą tematem sobotnich zajęć. Dowiemy się, co zwierzęta robią, aby przygotować się do takiego snu oraz jakie miejsca wybierają na długi wypoczynek. Zwrócimy uwagę na zwierzęta, które zimę spędzają w Rezerwacie Krzemionki, jak np. jeże i nietoperze.

Zapraszamy na sobotę w muzeum – spacer po rezerwacie połączony z warsztatem plastycznym. 27 listopada godz. 11, Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki. Wstęp: 10 zł/os. Zapisy: telefonicznie pod nr  41 260 55 50 lub mailowo sekretariat@krzemionki.info.