Krzemionki. Kopalnia sprzed 5 000 lat – webinar KONTEKST

Archeologia Żywa – magazyn popularnonaukowy dla pasjonatów archeologii zaprasza na webinar z cyklu KONTEKST pt. Krzemionki. Kopalnia sprzed 5 000 lat.

Zapraszamy na spotkanie online w czwartek 9 września o godzinie 12:00 na profilu facebookowym Archeologii Żywej – https://www.facebook.com/events/534446900954732/

„Dlaczego właśnie tutaj? Kogo interesowałyby krzemieni? Co w tym wszystkim jest takiego niesamowitego? I kluczowe – czy warto zobaczyć to miejsce na własne oczy? O tym wszystkim, ale i pewnie innych równie ważnych kwestiach, porozmawiamy na kolejnym spotkaniu z cyklu KONTEKST, w najbliższy czwartek (09.09.2021) wyjątkowo o godz. 12:00.

A gośćmi tego KONTEKSTU będą dwaj pracownicy Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki (Oddziału Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim):

  • Artur Jedynak – kustosz, archeolog, doktorant w Instytucie Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, a także współautor wniosku nominacyjnego Krzemionkowskiego Regionu Prehistorycznego Górnictwa Krzemienia Pasiastego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, więc będziecie mu mogli osobiście podziękować za jego pracę w komentarzach w trakcie transmisji,
  • a także dr Szymon Modzelewski – również archeolog i pracownik Krzemionek, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, autor wielu tekstów popularnonaukowych, którego Czytelnicy Archeologii Żywej mogą kojarzyć z paru artykułów popełnionych dla nas, a zapowiada się, że owa liczba będzie cały czas rosnąć.

Czy K-O-G-O-K-O-L-W-I-E-K trzeba zachęcać dalej? Naszym zdaniem nie ma takowej potrzeby! Widzimy się w czwartek, 09.09.2021, o godz. 12:00. W razie czego: powiedzcie szefom lub nauczycielom, że to o wiele lepsze od kolejnej wideokonferencji czy lekcji historii. Może przynajmniej szefowie dadzą się przekonać!”