Konkurs „Zostań projektantem domku dla owadów”

KONKURS

W ramach 18. edycji programu Święto Drzewa odbywającego się w tym roku pod hasłem „Święto Drzewa dla zwierząt” zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie pn. „Zostań projektantem domku dla owadów”. Dawniej owady pożyteczne znajdowały schronienie m.in. w słomianych strzechach, zakamarkach między cegłami lub belkami, piwnicach czy strychach. Obecnie dynamicznie rozwijające się nowoczesne budownictwo bardzo to ogranicza, dlatego wiele owadów ginie. Ale czy to oznacza, że nie możemy ich wspierać? Oczywiście, że nie!

Konkurs skierowany jest do wszystkich, którym przyroda jest bliska. Mogą to być kilkuosobowe zespoły, rodziny, grupy przyjaciół.

Celem konkursu jest zaprojektowanie i wykonanie autorskiego „domku” dla owadów. Domki wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym należy przysyłać lub przywozić do Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki (Sudół  135 a, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski) do 31 października 2020r. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 7 listopada, domki będzie można własnoręcznie „zainstalować” w Rezerwacie Krzemionki po rozstrzygnięciu konkursu, aby wiosną owady nie musiały szukać dla siebie schronienia.

Oceniać będziemy pomysłowość i funkcjonalność domku. Nagrodzone będą trzy pierwsze miejsca. Oceniającymi prace będzie komisja składająca się z pracowników Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Partnerem konkursu jest Nadleśnictwo Ostrowiec Świętokrzyski.

Formularz zgłoszeniowy: https://drive.google.com/file/d/1TOq6GCM0Lh5METBPLwwaNdm18LVAbt0y/view?usp=sharing