Jak zjeść las? Zwiedzanie rezerwatu Krzemionki

Jak zjeść las?

Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim powraca z cyklem Sobota w muzeum. Już 16 maja zaprosimy Was na zwiedzanie rezerwatu Krzemionki.
Wraz z początkiem wiosny w lesie robi się zielono. To czas kiedy pojawiają się liście, kwiaty, a także pierwsze owoce. Podczas spaceru będziemy rozmawiać na prosty zdaje się temat: Co by tu można zjeść? Które rośliny w naszych lasach są jadalne? Czy da się zjeść całe drzewo? Czego najchętniej szukają dziki? – odpowiedzi na te pytania poszukamy już w sobotę.
Zajęcia odbędą się 16 maja (sobota) o godz.11.00 na terenie Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki. Czas trwania: ok. 1 h. Koszt zajęć: 10 zł/osoba. Chętnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie pod nr telefonu 41 330 45 50 / 669 970 499 lub mailowo promocja@krzemionki.info. Liczba miejsc ograniczona!
Przypominamy o obowiązku przestrzegania zasad bezpieczeństwa i ochrony osobistej. Należy mieć ze sobą maseczki, jeżeli to możliwe także rękawiczki oraz zachowywać wymagany dystans. Muzeum zapewnia środki dezynfekcyjne.
Regulamin dostępny jest pod linkiem: Zarządzenie nr 14 – regulamin zajęć.
Zapraszamy!