Ferie w Muzeum

Program ferii zimowych w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki w 2022 roku

17 stycznia – Na tropie leśnych zwierząt – zajęcia przyrodnicze, podczas których uczestnicy będą mogli nauczyć się, w jaki sposób rozpoznawać występowanie określonych zwierząt w lesie. Elementem zajęć będzie również warsztat plastyczny.

19 stycznia – Spotkanie z przewodnikiem-podróżnikiem, podczas którego uczestnicy zajęć będą mieli możliwość dowiedzieć się w teorii i praktyce, jak przygotować się na wyprawę terenową i górską.

21 stycznia Gry planszowe – dawniej i dziś– podczas zajęć uczestnicy będą mieli możliwość zagrać w najstarsze gry planszowe, które będziemy chcieli skonfrontować z grami planszowymi, w które najchętniej gramy współcześnie.

22 stycznia – Dzień Babci i Dziadka w Muzeum – podczas zajęć, na które przede wszystkim zapraszamy wnuczęta ze swoimi babciami i dziadkami, będzie można stworzyć sznurkowe cudeńka, czyli bransoletki przyjaźni, paski do zegarka itp. O sznurkowy zawrót głowy przyprawi nas pani Mariola Banasiewicz ze Stowarzyszenia Zielonych (koszt zajęć 15 zł)

24 stycznia – Spotkanie z neolitycznymi górnikami. Zapraszamy do wspólnej podróży w czasie i zapoznanie się „od kuchni” ze specyfiką pracy neolitycznego górnika. Uczestnicy zajęć będą mieli możliwość poznać i spróbować posłużyć się górniczymi i osobiście porozmawiać z neolitycznymi górnikami, których udało się zaprosić na ferie w Muzeum;)

26 stycznia – Jak nie zgubić się w lesie? –  zajęcia praktyczne, podczas, których uczestnicy nauczą się w jaki sposób rozpoznawać kierunki, jak wykorzystywać naturalne wskazówki, których udziela nam przyroda i jak prawidłowo posługiwać się kompasem.

28 stycznia – Zbuduj z nami jaskinię – uczestnicy zajęć będą mieli możliwość „zaprojektowania” i „zbudowania”  jaskini, w jakiej bytowali ludzie epoki kamienia.

29 stycznia – Leśne śpiochydowiemy się, co zwierzęta robią, aby przygotować się do zimowego snu oraz jakie miejsca wybierają na długi wypoczynek. Zwrócimy uwagę na zwierzęta, które zimę spędzają w Rezerwacie Krzemionki, jak np. jeże i nietoperze. Elementem zajęć będzie spacer po Rezerwacie i warsztat plastyczny.

 

Feryjne zajęcia w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki będą rozpoczynać się o godzinie 11.00, czas trwania zajęć – około 1,5-2 godziny.

Koszt zajęć – 5 zł

Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja pod nr 41260551 lub na adres email: sekretariat@krzemionki.info, liczba uczestników zajęć jest ograniczona. Zastrzegamy możliwość odwołania zajęć ze względu na zbyt małą liczbę osób wyrażających chęć udziału w zajęciach.