Ferie 2019 w Muzeum

W Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki organizowane będą w okresie ferii zimowych warsztaty dla dzieci. Zapraszamy więc wszystkich, którzy nie chcą spędzać czasu wolnego przed telewizorem.

Obowiązuje rezerwacja: nr tel. 41 330 45 50, 669 970 499 lub adres e-mail sekretariat@krzemionki.info

Dla uczestników warsztatów istnieje możliwość zwiedzania trasy podziemnej w promocyjnej cenie      9zł /osobę.

Miejsce: Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki, Sudół 135a, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski.
Start: godzina 11.00.
Koszt: 11 zł/osobę (opiekunowie bezpłatnie).
Minimalna liczba osób uczestniczących w warsztatach: 5 osób.
*Jeśli zapisana liczba osób będzie mniejsza, zajęcia nie odbędą się. Zaproponujemy inny termin.
*Zastrzegamy sobie prawo do zmiany tematu zajęć lub terminu.

Harmonogram zajęć dla osób indywidualnych

Grupy zorganizowane prosimy o ustalanie dogodnego terminu, godziny i tematu zajęć.

Tematy realizowane w czasie warsztatów:
Karnawał, zapusty, ostatki. Karnawał w pełni. Czekaja nas bale, zabawy i maskarady. Podczas zajęć dowiemy się czym różniły się polskie zapusty od karnawału w innych krajach. Warto też pomyśleć o odpowiednich strojach i atrybutach na ten czas, dlatego w części warsztatowej wykonamy piękną karnawałową maskę. (czas trwania ok. 1 godziny)
Malowanie na ćmielowskiej porcelanie. Spotkanie edukacyjne omawiające historię powstania kruchej porcelany, jej długą drogę z Chin, przez Miśnię do Ćmielowa. Zajęcia kończą się warsztatami praktycznymi – malowanie na ćmielowskiej porcelanie. Własnoręcznie ozdobiona porcelana staje się własnością uczestników warsztatów. (czas trwania ok. 1 godziny)
Etno-zabawka. Pogadanka na temat starych zabawek. Opowiemy czym bawili się nasi rodzice i dziadkowie. W części warsztatowej uczestnicy zajęć przy użyciu farb i swojej wyobraźni samodzielnie ozdobią drewnianą zabawkę- konika na biegunach. Etno- zabawkę uczestnicy zabierają ze sobą. (czas trwania ok. 1 godziny)
Na tropie leśnych zwierząt. Będziemy tropić ślady leśnych zwierząt, dla których zima nie jest łatwym okresem do przetrwania. Porozmawiamy o tym, jak zwierzęta przystosowują się do życia w warunkach zimowych oraz o tym czy i w jaki sposób należy je dokarmiać. W części plastycznej podarujemy „drugie życie” rolkom po papierze toaletowym i ręcznikach kuchennych. (czas trwania ok. 1,5 godziny)
Skrzydlaci mieszkańcy lasu. Podczas spaceru po Rezerwacie Krzemionki porozmawiamy o ptakach, które zostają na zimę w Polsce oraz o tym czym się żywią, co robią, aby przetrwać mroźne i śnieżne dni. Zastanowimy się czy zimą ptaki śpiewają. W części plastycznej wykonamy ekopodkładki pod kubki. (czas trwania ok. 1,5 godziny)
Czy choinki rosną w lesie? Podczas spaceru po lesie będziemy uczyli się rozpoznawania drzew iglastych jak sosna, świerk, modrzew. W części plastycznej przygotujemy ekoozdoby z wykorzystaniem „darów lasu”. (czas trwania ok. 1,5 godziny)