Co huczy w lesie

Co huczy w lesie
czyli czego nie wiemy o sowach

 

Na tropienie sów w lesie najlepiej wybrać się na przełomie marca i kwietnia, bowiem o tej właśnie porze większość gatunków zajmuje swoje rewiry lęgowe. Właśnie dlatego bohaterem najbliższej soboty w muzeum będzie sowa.

Sowa jest symbolem mądrości, ale nasi słowiańscy przodkowie przypisywali tym nocnym ptakom diabelskie pochodzenie. Do dziś funkcjonują w języku powiedzenia typu: sowa w domu kwili, umrzeć komuś po chwili.

Na zajęciach, podczas spaceru po tropach sów w krzemionkowskim rezerwacie przyrody poszerzymy wiedzę o tych tajemniczych ptakach, wokół których narosło wiele przesądów. Opowiemy o tym, ile mamy sów w Polsce i jakie tereny najchętniej zajmują. Dowiemy się również jak rozpoznawać konkretne gatunki i jaką rolę pełnią w środowisku. Elementem zajęć będzie również warsztat plastyczny.

Warsztaty odbędą się 12 marca (sobota) o godz. 11:00 w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki (Sudół 135a). Koszt: 15 zł/osoba. Zapisy pod nr telefonu 41 260 55 50 lub mailowo sekretariat@krzemionki.info.