Akcja Burza – wakacyjna porcja historii

Już w najbliższą sobotę 1 go sierpnia kolejna SOBOTA W MUZEUM. W związku z tym, że przypada ona właśnie na datę 1-go sierpnia Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki zaprasza na warsztaty historyczne. Głównym tematem spotkania będzie akcja „Burza”, jej zasięg na ziemi świętokrzyskiej oraz Powstanie Warszawskie. Tę wakacyjną lekcję historii uatrakcyjni gość Muzeum – pan Mateusz Chlewicki, młody pasjonat historii z Ostrowca Świętokrzyskiego. Swoje hobby rozwijał uczestnicząc w wielu rekonstrukcjach historycznych, wcielał się również w role mundurowych w takich produkcjach filmowych i serialach, jak: Bodo, Wyklęty, Stulecie Winnych, Kurier, Wojenne Dziewczyny, Ludzie i Bogowie, Dezerter. Uczestnicy zajęć będą mogli przekonać się na własnej skórze jak wyglądało życie partyzanta.
Zajęcia odbędą się 1 sierpnia (sobota) o godz.11.00 na terenie Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki. Koszt zajęć: 10 zł/osoba. Chętnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenie pod nr telefonu 41 330 45 50 / 669 970 499 lub mailowo promocja@krzemionki.info. Zapisy trwają do piątku (31 lipca) do godz. 15.00. Liczba miejsc ograniczona!
Przypominamy o obowiązku przestrzegania zasad bezpieczeństwa i ochrony osobistej. Regulamin zajęć dostępny jest w zakładce Edukacja.
Zapraszamy!